ابعاد آجر نما | قیمت هر متر مربع آجر نما | انواع آجر نما

ابعاد آجر نما

در حالت کلی، تولیدکنندگان ابعاد آجر نما را مطابق با مشخصات خود تولید می کنند. یک سازنده حتی ممکن است اندازه های متفاوتی را در کارخانه تولید کند، بنابراین تأیید اندازه ها مهم است. با این حال، اندازه های موجود در انواع آجر نما ، متداول ترین اندازه های تولید شده هستند که با قیمت هر متر مربع آجر نما محاسبه و ارائه می شوند. جهت اطلاع از انواع ابعاد آجر دکوراتیو و ابعاد آجر نسوز در ادامه این مطلب همراه ما باشید. 

ابعاد آجر نما

انواع آجر نما

سه روش مختلف برای صفحت در مورد اندازه‌های آجر وجود دارد و مهم است که اندازه‌های مختلف را درک کنید تا بتوانید متناسب با سازه و کاربری که دارد، بهترین انتخاب را داشته باشید. ابعاد مشخص در انواع آجر نما ، ابعادی هستند که معماران در طراحی دیوار از آن استفاده می کنند.

ابعاد مشخص شده، ابعاد تولیدی پیش ‌بینی ‌شده آجر بدون در نظر گرفتن اندازه اتصال ملات است. معماران اندازه مشخص شده را در نقشه ها و مشخصات خود لحاظ می کنند. در ساخت و ساز غیر مدولار، اندازه مشخص شده تنها اندازه مورد استفاده است که در ساخت و ساز غیر مدولار غیر معمول است.

ابعاد آجر نما ، اندازه گیری نهایی آن است که از کارخانه تولیدی خارج می شود. ابعاد واقعی آجر در تلورانس‌های معینی از اندازه مشخص است. – تلورانس‌ها  که به عنوان مشخصات استاندارد برای آجر توخالی بیان شده‌اند، بسته به نوع و اندازه آجر متفاوت است، اما حداقل هستند و معمولاً بر طراحی معماری تأثیر نمی گذارند.

ابعاد اسمی آجر در ساخت مدولار استفاده می شود و اندازه مشخص شده به اضافه عرض درز ملات است. بسیاری از به شکلی تولید می شوند که با ماژول های دیگر مصالح ساختمانی همچون درب ، پنجره و اجزای چوبی دیگر مطابقت داشته باشد که در انواع آجر نما صدق می کند.

ابعاد آجر نما

قیمت هر متر مربع آجر نما

معماران بیشتر به ظاهر زیباشناختی دیوار آجری علاقه مند هستند، اما وقتی نوبت به جزئیات می رسد، درک اندازه آجرها و ابعاد آجر نما مهم است. گفته می شود، اکثر معماران آجرها را بر اساس رنگ و الگوی پیوند انتخاب می کنند. اندازه آجر به الگوی باند و مشخصات سازنده گره خورده است. ضمن آنکه قیمت هر متر مربع آجر نما نیز باید در نظر گرفته شود تا اجرای کامل انواع آجر نما بتواند اصولی و مقرون به صرفه باشد.

باید در نظر داشت که اندازه اتصال ملات معمولاً از نظر زیبایی اهمیتی ندارد. اما در جزئیات مهم است که انتخاب اندازه ملات پس از انجام این کار انجام می شود. پس از آن که آجر انتخاب شد، سازنده اندازه مشخص شده را ارائه می دهد. اما معمولاً از اتصال ملات 3/8 اینچی استفاده می شود.

گرید انواع آجر نما

گرید انواع آجر نما نشان دهنده دوام آجر در هنگام قرار گرفتن در معرض رطوبت و یخ زدگی است. سه عامل وجود دارد که به تعیین دوام آجر کمک می کند که شامل مقاومت فشاری، جذب آب و ضریب اشباع می شود. آجر زنجاب شده،  بادوام‌ترین آجر است و زمانی که در معرض چرخه‌های انجماد و ذوب در هنگام خیس شدن یا تماس آجرها با زمین قرار می‌گیرد، قابل استفاده است.

شما می توانید برای تهیه انواع آجر نما در ابعاد آجر نما متفاوت مطابق با مشاوره های دریافتی از آجر نسوز آریا اقدام کنید. در این شرکت، قیمت هر متر مربع آجر نما و لیست قیمت انواع ابعاد آجر دکوراتیو مطابق با شرایط مناسب و ایده آل اعلام خواهد شد.

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest

آخرین مطالب

آجرنسوز قلیایی چیست | کاربرد اکسید آهن در آجرنسوز
مطالب
وحید علی اصغری

آجر نسوز قلیایی چیست

آجرنسوز قلیایی چیست | کاربرد اکسید آهن در آجرنسوز آجرنسوز قلیایی، از جمله آجرهایی هستند که با اکسیدهای قلیایی مانند

ادامه مطلب »
آجرهای لعابدار
مطالب
وحید علی اصغری

آجرهای لعابدار

آجرهای لعابدار | تنوع رنگ آجر لعاب دار آجرهای لعابدار، آجری با روکش سرامیکی هستند که سطح بیرونی آن با

ادامه مطلب »
بتن نسوز
مطالب
وحید علی اصغری

بتن نسوز چیست؟

بتن نسوز چیست؟ | کاربرد بتن نسوز بتن نسوز، نوعی از بتن می باشد که می تواند دماهای بسیار بالا

ادامه مطلب »