کارخانه آجرنسوز آریا

آجر نمای قزاقی | قیمت آجر قزاقی نما | آجرنسوز قزاقی نما

آجر نمای قزاقی | قیمت آجر قزاقی نما | آجرنسوز قزاقی نما | ابعاد آجر قزافی

معرفی آجر نمای قزاقی

در اینجا آجر نمای قزاقی را معرفی می کنیم، قیمت آجر دکوراتیو قزاقی و ابعاد آجر قزافی و همچنین قیمت انواع آجر نما سنتی را با نگاه کارشناسان ما بررسی می کنیم. آجر نمای قزاقی طرحی مناسب برای طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی دارد. ارسال آجر قزافی سفید و زرد از تهران به سراسر کشور با بهترین قیمت و کیفیت.

محبوبیت آجرها

هرچه جامعه جهانی، مدرن تر می‌شود، به نظر می‌رسد که بیشتر به سمت و سوی عکس آن حرکت می کنیم. اقلام دست‌ ساز و سنتی برای پر کردن خانه‌ ها و پوشاندن نمای ساختمان ها، محبوب شده اند. از همین روست که استفاده از آجر نمای قزاقی امروزه، بیش از هر زمان دیگری، در طراحی های داخلی ساختمان و نمای آن به کار گرفته می شود.

مواد مورد استفاده در آجر نما قزاقی

این آجرهای سنتی و قدیمی که ریشه در سال های بسیار دور دارند، از خاک رس سرند شده به عنوان مواد اولیه آجر قزاقی استفاده می کنند. به دلیل تنوع طبیعی در انواع خاک، هر منطقه آجری با ظاهری خاص تولید می شود. رنگ های حنائی، خاکی، قرمز، آتشی و زرد را می توان در این نوع از آجر مشاهده نمود.

طرز ساخت آجر نما

 کارگران مخلوط خمیری را می ریزند و ورز می دهند و در قالب های چوبی قرار می دهند. پس از 24 ساعت خشک شدن، قالب ها و آجرها در کوره ای با دمای تقریبی 2000 فارنهایت به مدت 24 ساعت دیگر پخته می شوند. آجرهای دست ساز معمولاً به یک پوشش شنی برای کمک به رها شدن از قالب ها متکی هستند.

رنگ و بافت آجر 

در آجر نمای قزاقی ، آجر آب خورده، از فشار آب استفاده می کند که رنگ و بافت کمی متفاوت ایجاد کند. همچنین، رنگ این آجر قزاقی ، از مقدار اکسید آهن در خاک رس که رنگ قرمز را فراهم می کند، یا از فرآیند پخت نشات می گیرد.

آجر نمای قزاقی

مزیت های آجر نمای قزاقی

بسیاری از تولیدکنندگان به تکنیک‌ های آجرسازی خودکار و اکسترود شده روی آورده اند که در آن دستگاه قالب، سری طولانی ابعاد آجر قزاقی را به واحدهای یکنواخت فشار می‌دهد و به سطحی یکنواخت تبدیل می کند. خوشبختانه، تقاضای فزاینده ای برای این آجرهای منحصر به فرد و دست ساز، وجود دارد که می تواند در بناهای تاریخی که برای بازسازی به تعویق افتاده اند، استفاده شده و یا در معماری های داخلی، آجرسازی سنتی را زنده نگه دارد.

آجر نمای قزاقی سفید

در مقایسه با آجر اکسترود شده، آجر نمای قزاقی سفید در هر ابعادی دارای گوشه های کمی گرد هستند، اگرچه طراحانی که خواهان هندسه مستطیل تر هستند می توانند آجر فشرده را در نظر بگیرند. جای تعجب نیست که آجرهای دست ساز به زمان و کار بیشتری نسبت به آجرهای اکسترود شده نیاز دارند. اما می توانند شکوه و زیبایی خاصی را به نمای ساختمان بدهند.

آجر نمای قزاقی | قیمت آجر قزاقی نما | آجرنسوز قزاقی نما
ابعاد : 5.5×20×3
آجر نمای قزاقی | قیمت آجر قزاقی نما | آجرنسوز قزاقی نما
ابعاد : 5.5×20×3

مشخصات آجر نمای قزاقی

ایجاد فضای سنتی با آجر نمای قزاقی

آجر قزاقی ، دارای ویژگی های موثری است که بسیاری از معماران و طراحان داخلی از آن برای ایجاد یک فضای سنتی و یا حتی ترکیبی از سنتی و مدرن استفاده می کنند. این نوع از آجر، به دلیل آن که در برابر تغییرات آب و هوایی به خوبی دوام دارد، می تواند انتخاب بسیار خوبی برای نمای ساختمان باشد.

ویژگی های مهم آجر

همچنین آجر نمای قزاقی ، شوره نمی زند و می تواند در برابر نور خورشید به خوبی دوام آورده و دچار تغییر رنگ نشود. این یک انتخاب عالی برای طراحی داخلی ساختمان است که علیرغم هزینه بالاتری که در مقایسه با دیگر مصالح دارد، اما می تواند دوام و ماندگاری بیشتری را داشته و نگهداری و تعمیر کمتری را ایجاد نماید که این خود یکی از مزیت های قابل توجه آجر قزاقی است.

نگهداری و مراقبت کم

شما می توانید به راحتی و بدون نیاز به تمیز کردن و رنگ آمیزی، از این آجرها در نما، مراقبت و نگهداری کنید. همچنین این یک پوشش مناسب به عنوان عایق است که می تواند به خوبی سرمایش و گرمایش محیط داخل را حفظ کرده و از اتلاف انرژی در فضای داخلی ساختمانها، ممانعت کند.

آجر نمای قزاقی

کاربردهای آجر نمای قزاقی

همانگونه که پیش از این نیز اشاره شد،انواع مختلف در ابعاد آجر قزاقی ، از مواد طبیعی ساخته شده و روش تولید آن نیز دست ساز است که به جهت داشتن فرمی ساده و رنگی طبیعی، کاربردهای زیادی برای آن منظور شده است. معماران و طراحان داخلی، امروزه برای ایجاد فضاهای سنتی و کلاسیک در محیط های مسکونی و یا تجاری، از آجر نمای قزاقی استفاده می کنند.

تاثیر در نمای ساختمان

این نوع از آجر، می تواند نمایی سنتی به ظاهر ساختمان داده و در محوطه سازی و یا کفپوش ساختمان مورد استفاده قرار گیرد که ظاهری شیک و زیبا و متفاوت را در طراحی ساختمان ایجاد می کند. رنگ های طبیعی این نوع از آجر، مورد توجه بسیاری از افراد است و باعث شده است که در طراحی داخلی ساختمان ها بسیار کاربرد داشته باشد.

آجر نمای قزاقی

قیمت انواع آجر قزاقی

به طور کلی قیمت انواع آجر نما سنتی به عوامل مختلفی بستگی دارد. شما می توانید در شرکت آجر نسوز آریا ، برای تهیه انواع ابعاد آجر قزاقی در تنوع بالا اقدام نمایید. برای انتخاب ابعاد آجر قزافی ساخت شرکت آریا ، با کارشناسان این شرکت به صورت تلفنی یا آنلاین مشاوره بگیرید. آجر نمای قزاقی یا آجر قزافی سفید با توجه به درجه پختی که دارد، در رنگ های مختلف ارائه می شوند و دارای قیمت آجر نمای قزاقی متفاوتی است. نوع آجر قزاقی سفید و بهی را عمدتا در نمای ساختمان به کار می برند. این نوع از آجر دارای مرغوبیت بالایی بوده و از زاویه و شکل همواری برخوردار است.

همچنین می توانید از آجر قزاقی برای کفپوش استفاده کنید که این نوع از آجر دارای دوام بسیار خوبی است و ظاهری زیبا به فضای داخلی می دهد. به طور معمول این آجرها در ضخامت ده سانتی متر هستند که در برخی از مواقع در ضخامت 5.5 و یا 3.5 نیز تولید می شوند. می توانید برای دریافت قیمت آجر نما قزاقی و اطلاع از ابعاد آجر قزافی و همچنین قیمت آجر نما سنتی با شرکت آجر نسوز آریا در ارتباط باشید.

منبع

اشتراک گذاری

آخرین مطالب

انواع ملات نسوز
مطالب
homaad
انواع ملات نسوز

انواع ملات نسوز | خرید ملات آجر نسوز انواع ملات نسوز از سیمان، ماسه، خاک نسوز و اجزای اختصاصی اضافی

ادامه مطلب »