کارخانه آجرنسوز آریا

آجر نسوز کف | قیمت آجر نسوز کف | آجر کف | ابعاد آجر نسوز کف | قیمت آجر سنتی کف

آجر نسوز کف | قیمت آجر نسوز کف | آجر کف | ابعاد آجر نسوز کف | قیمت آجر سنتی کف

در اینجا آجر نسوز کف را معرفی میکنیم و با نگاهی کارشناسان آجر نسوز نما آریا قیمت و هزینه آجر کف را بررسی میکنیم. کف پوش آجری ، برای اولین بار به عنوان جایگزینی مناسب برای سنگ طبیعی ساخته شد. ارسال این محصول از تهران به سراسر کشور با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت انجام می پذیرد.

آجر یکی از قدیمی ترین و رایج ترین مصالح ساختمانی در جهان است. آجر برای اولین بار به عنوان جایگزینی برای سنگ طبیعی ساخته شد. به طور سنتی، آجر از خاک رس ساخته می شود، به شکل بلوک های مستطیلی شکل می گیرد، سپس خشک یا پخته می شود تا برای ساخت دیوارها یا سطوح سنگفرش سخت شود. آجرهای مورد استفاده برای کفپوش به عنوان سنگفرش رسی شناخته می شوند. آجر نسوز کف، یکی از مصالح کاربردی است که امروزه در طراحی داخلی به درستی از آن استفاده می شود.

آجر کف ، برای کاربردهای داخلی از چندین خاک رس مختلف تشکیل شده است. از جمله کائولن که بافت ظریف و متراکم تری به آن می بخشد که باعث جذابیت بیشتر کف می شود. کفپوش آجری همچنین شامل شیل و آهن در ترکیب هستند تا آنها را سخت تر کند.

آجر نسوز کف

کفپوش نسوز آجری

آجر نسوز کف ، معمولاً شبیه آجر دیواری هستند، اما نازک تر بوده و برای نصب بر روی دال های بتنی مناسب هستند. این کفپوش های آجری، بسیار بادوام هستند، اما برای محافظت از آن ها در برابر لکه ها نیاز به آب بندی دارند. ضمن آنکه استفاده از آجر کف در طراحی داخلی  و ایجاد ظاهر روستایی، ممکن است که برای هر طراحی خانه ای مناسب نباشد. آجر نسوز کف ، بسیار سخت و سرد است که اگر هدف از نصب کفپوش، راحتی باشد، آن را به یک انتخاب ضعیف تبدیل می کند.

نصب آجر کف

اما باید گفت که آجر کف ، بادوام بوده و تمیز کردن آن، آسان خواهد بود. همچنین آنها غیر آلرژی بوده و به دلیل خاصیت نسوز بودن، مقاومت لازم را در برابر شوک های حرارتی و تغییرات عوامل جوی دارند. مزیت دیگر این نوع از آجر نسوز کف این است که با نصب آنها در کف ساختمان، به یک سطح غیر لغزنده دست خواهید یافت که برای بسیاری از افراد، نکته ای قابل توجه است.

قیمت آجر نسوز کف

قیمت آجر نسوز کف ، بسته به نوع خاصی از متریال، در هر متر مربع متغیر است. البته باید گفت که آجر کف ، در مقایسه با سنگ طبیعی و بسیاری از کاشی و سرامیک ها ارزان تر است. ضمن آن که مزایای اصلی آنها این است که آجرهای کف، یک ماده بسیار بادوام هستند که به راحتی در اثر سختی های رفت و آمد در خانه یا وسایلی که اغلب جابجا می شوند، آسیب نمی بیند. سطح سخت آجر، همچنین تمیز کردن آن را با جارو بسیار آسان می کند.

آجر نسوز کف

نگهداری آجر کف

آجر نسوز کف از موادی همچون خاک رس ایجاد می شود و با ملات سیمانی نصب می شود. آجر نسوز به دلیل این ساختار به شدت مستعد لک هستند، مگر اینکه به درستی آب بندی شوند. در بیشتر موارد، سیلر باید بلافاصله پس از نصب کفپوش اعمال شود، و برای حفاظت بیشتر، نیاز به نگهداری دوره ای در طول عمر کف دارد.

طرح های زیبا در آجر نسوز کف

از نظر زیبایی شناختی، آجر کف ، با سبک‌های خانه روستایی، مانند خانه‌های کلبه‌ای یا مزرعه‌ای و در اتاق‌هایی که ظاهر غیررسمی مورد نظر است، مانند ایوان‌های آفتاب‌گیر یا ورودی‌ها، بهترین تناسب را دارد. از نظر زیبایی شناختی، آجر کف ، با سبک‌های خانه روستایی، مانند خانه‌های کلبه‌ای یا مزرعه‌ای و در اتاق‌هایی که ظاهر غیررسمی مورد نظر است، مانند ایوان‌های آفتاب‌گیر یا ورودی‌ها، بهترین تناسب را دارد. آجر غیر قابل احتراق است و به همین دلیل انتخاب خوبی برای کفپوش زیر یا نزدیک اجاق‌های شومینه است.

به عنوان یک عنصر طراحی جسورانه، انتخاب آجر برای طراحی داخلی سخت است. اما آنها، به سادگی، گرمای بصری، بافت، رنگ و الگوی چشم نواز را به یکباره اضافه می کند. در حقیقت، کفپوش آجری می تواند انتخاب خوبی برای جایی که می خواهید کفپوشی بادوام داشته باشید و ظاهری چشمگیر و روستایی به شما بدهد، عالی است.

آجر نسوز کف

نصب مناسب

مانند سایر اشکال کاشی، آجر نسوز کف ، با استفاده از چسب نازک به یک کف زیرین که معمولاً یک دال بتنی است می چسبند. کفپوش آجری سنگین است، اما اگر از محکم بودن قاب سیستم کفپوش برای تحمل وزن مطمئن شوید، می توان آن را بر روی کفپوش های چوبی نیز نصب کرد.

برای تعیین این موارد، ممکن است نیاز باشد که با یک مهندس ساختمان مشورت کنید، شما می توانید در این خصوص، با کارشناسان مجرب آجر نسوز نما آریا در ارتباط بوده و راهنمایی های لازم را درباره تهیه آجر کف مناسب و دریافت قیمت آجر نسوز کف دریافت نمایید.

در نظر داشته باشید که برای نصب این نوع از آجر در کف، لایه ای از تخته سیمانی به عنوان زیرسازی بر روی کف زیرین چوبی قرار می گیرد، سپس سنگ فرش های آجری با چسب نازک بر روی تخته سیمانی اعمال می شود. هنگامی که چسب کاملاً خشک شد، فضاهای بین آجرها به همان روشی که برای سنگ طبیعی یا کاشی‌های سرامیکی استفاده می‌شود، دوغاب‌بندی می‌شوند.

راحتی و آسایش با آجر کف

درست هنگامی که دوام آجر کف مورد توجه است، لازم است که راحتی و آسایش را نیز در این نوع از کفپوش در نظر داشت. این یک واقعیت است که زیر پا، راحت تر از کاشی، سنگ یا بتون نیست و همانند این مواد سخت دیگر، آجر نسوز کف ، می تواند در زمستان با پای برهنه سرد باشد، اگرچه سطح خوبی را بالاتر از گرمای تابشی کف ایجاد می کند. برای مشاوره بیشتر و هم چنین سفارش این محصول و همچنین خرید آجر نسوز نما با کارشناسان آجر نسوز آریا ارتباط بگیرید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب

انواع ملات نسوز
مطالب
homaad

انواع ملات نسوز

انواع ملات نسوز | خرید ملات آجر نسوز انواع ملات نسوز از سیمان، ماسه، خاک نسوز و اجزای اختصاصی اضافی

ادامه مطلب »