کارخانه آجرنسوز آریا

آجر نسوز صنعتی | خرید آجر نسوز صنعتی | انواع آجر نسوز صنعتی

آجر نسوز صنعتی | خرید آجر نسوز صنعتی | انواع آجر نسوز صنعتی

آجر نسوز صنعتی یکی از کاربردی ترین انواع آجر است که در سازه ها به کار گرفته می شود. انواع آجر نسوز صنعتی را می توانید از شرکت آجر نسوز آریا تهیه کنید که در رنگ های مختلفی قابل عرضه است. این امکان فراهم است که برای خرید آجر نسوز صنعتی  و دریافت قیمت با بخش فروش این شرکت تماس گرفته و آجرنسوز صنعتی تهران را تهیه کنید. 

لازم به ذکر است که آجر نسوز یک ماده سرامیکی است که به دلیل عدم اشتعال پذیری و عایق مناسبی که باعث کاهش اتلاف انرژی می شود، معمولاً در محیط های با دمای بالا استفاده می شود. این آجر معمولاً از اکسیدهای آلومینیوم و سیلیس تشکیل می شود.

آجر نسوز صنعتی

آجر نسوز صنعتی چیست | انواع آجر نسوز صنعتی

آجر نسوز اغلب برای ساخت کوره ها و سایر محفظه های با دمای بالا استفاده می شود. انواع آجر نسوز صنعتی ، اتلاف حرارت و احتمال آتش سوزی ناخواسته را کاهش می دهد. ترکیب این نوع آجرها تعیین می کند که آجر چه حداکثر دمایی را می تواند تحمل کند. برخی از انواع آجر نسوز،  قادر به تحمل دمای بیش از 2100 درجه سانتیگراد هستند. با این حال، آجرهایی که بالاتر از این دماها گرم می شوند، معمولا شروع به ذوب شدن می کنند.

این محصول با انواع فرآیندهای آجرسازی تشکیل می شود. ریخته گری نرم، پرس گرم و پرس خشک همگی فرآیندهایی هستند که می توان برای ساخت آجر نما نسوز از آنها استفاده کرد. بسته به جنس آجر نسوز، برخی از فرآیندها بهتر از بقیه عمل می کنند.

این نوع از آجر، معمولاً به شکل‌های مستطیلی شکل می‌گیرد که طول آن 22.8 سانتی‌متر در 10.1 سانتی‌متر و ضخامت‌هایی بین 2.5 سانتی‌متر تا 7.6 سانتی‌متر است. می توانید در خصوص خرید آجر نسوز صنعتی ، با شرکت آجر نسوز آریا در ارتباط باشید.

آجر نسوز صنعتی

قیمت آجر نسوز صنعتی

این آجرها از رنگ های متنوعی همچون زرد، خاکستری، قرمز و نارنجی در بسیاری از شهرها وجود دارد و به طور گسترده در ساخت و ساز استفاده می شود. به طور خلاصه، فرآیند تولید آجرهای سنتی شامل قالب گیری خاک رس و پختن آن در کوره ها، جهت تسهیل ایجاد بلوک های جامد، بلوک های سوراخ دار و اشکال دیگر است. این محصولات دارای مقاومت قوی و اینرسی حرارتی هستند. اگر نصب آجر در نزدیکی منابع گرمای زیاد انجام شود، آجر معمولی در نهایت ترک خورده و می شکند و در این شرایط، استفاده از آجر نسوز صنعتی را مناسب تر می کند. قیمت آجر نسوز صنعتی را از بخش فروش شرکت آریا نسوز آریا دریافت کنید.

آجر نسوز صنعتی

خرید آجر نسوز صنعتی

ممکن است این تناقص را ایجاد کند که موادی که در دمایی بالای 1000 درجه در کوره سوزانده شده اند، دمای بالا را نتوانند تحمل کنند. در واقع مشکل اصلی شوک حرارتی است. هنگامی که آجر معمولی با منبع گرما تماس پیدا می کند، به سرعت منبسط می شود. در نظر داشته باشید که برای خرید آجر نسوز صنعتی ، می توانید راهنمایی های لازم را از شرکت آجر نسوز آریا دریافت نمایید.

زمانی که منبع متوقف می شود، مواد منقبض می شوند. این تغییرات ناگهانی دما بر پایداری سازه تأثیر می گذارد و می تواند باعث ایجاد ترک و سایر مشکلات جدی شود. اما مواد نسوز در آجر نمای نسوز، می توانند در برابر حرارت بالا مقاومت کنند بدون اینکه حرارت به ساختار، مقاومت یا هدایت حرارتی آنها آسیب برساند. از سویی دیگر، این آجرها با آجر معمولی از نظر نوع ترکیب شیمیایی تفاوت دارد که این باعث می شود روی رنگ و هدایت حرارتی آجر تاثیرگذار باشد.

این آجرها برای مصارف خانگی مانند اجاق‌ ها، کباب‌پز ها و شومینه‌ ها معمولاً از خاک رس حاوی آلومینا و سیلیس تشکیل شده‌اند، عناصری که قادر به تحمل دمای بالا هستند. در حالی که آلومینا دارای کیفیت بازتابی است، سیلیس یک عایق عالی است. هرچه آلومینا در مخلوط بیشتر باشد که از موارد ضروری مصارف صنعتی است، قطعه گران‌تر خواهد بود. سیلیکا رنگ خاکستری بیشتری دارد، در حالی که آلومینا ظاهر زردتری را به آجر نما می دهد.

علاوه بر عملکرد فنی، معماران از آجرهای نسوز برای ساخت و پوشش سطوح استفاده می کنند. شما می توانید برای اطلاع از قیمت آجر نسوز صنعتی در تهران و خرید آجر نسوز صنعتی ، از طریق شرکت آجر نسوز آریا اقدام کنید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب

هره چینی آجر
مطالب
homaad

هره چینی آجر

هره چینی آجر | طراحی نمای ساختمان خانه قرار دادن آجرها به شکلی که که ابعاد طولی، عرض یا ارتفاع

ادامه مطلب »
انواع ملات نسوز
مطالب
homaad

انواع ملات نسوز

انواع ملات نسوز | خرید ملات آجر نسوز انواع ملات نسوز از سیمان، ماسه، خاک نسوز و اجزای اختصاصی اضافی

ادامه مطلب »