آجر نسوز شومینه | قیمت آجر نسوز شومینه | ابعاد آجر نسوز شومینه

آجر نسوز شومینه

اگر شما یک شومینه هیزم سوز یا چند سوختی دارید، بدون شک با اصطلاح آجر نسوز برخورد کرده اید. اما هدف واقعی آجر نسوز شومینه چیست؟ چه کار می کنند؟ آیا آنها نیاز به تعویض دارند؟ برای آن که بتوانید با ابعاد آجر نسوز شومینه آشنا شده و در انتخاب بهترین قیمت آجر نسوز شومینه ، راهنمایی های لازم را دریافت کرده باشید، می توانید با شرکت آجر نسوز آریا در تماس بوده و اطلاعات جامعی را دریافت نمایید.

آجر نسوز شومینه

آجر های نسوز شومینه

کلید عملکرد آجرهای نسوز شومینه این واقعیت است که حتی تحت شدیدترین گرما، سطح بیرونی همیشه خنک می ماند. اگر به شومینه خود نگاهی بیندازید، خواهید دید که آجرهای نسوز برای پوشاندن قسمت داخلی آن استفاده می شود. اما این سؤال را ایجاد می کند، چرا شومینه ها به محافظت از آجر نسوز نیاز دارد؟

برای درک نحوه عملکرد آجر نسوز شومینه که باید از گرمای شدید ایجاد شده در داخل فضا محافظت شود، لازم است بدانید که نصب این نوع از آجر ها می تواند تأثیر قابل توجهی بر کارایی یک شومینه خواهد داشت و همچنین می تواند باعث ایجاد دوام بیشتر در سایر عناصر شود.

ابعاد آجر نسوز شومینه

بنابراین، یکی از دو کاربرد اصلی آجر نسوز، محافظت از لایه داخلی فضای شومینه است. این کار با قرار دادن ابعاد آجر نسوز شومینه در اطراف داخل محفظه آتش انجام می شود. آجرهای نسوز برای هر شومینه ممکن است از نظر اندازه متفاوت باشند تا اطمینان حاصل شود که مناسب است. این تضمین می کند که هیچ گرمایی نمی تواند فرار کند و روی فضای داخلی تأثیر بگذارد.

دومین کاربرد عمده آجر نسوز شومینه این است که اطمینان حاصل شود که تا حد ممکن گرما در داخل محفظه شومینه باقی می ماند. با پوشاندن داخل شویمنه با آجر نسوز، گرما به درون منعکس می‌شود و تنها از طریق خروجی در بالا اجازه خروج می‌دهد. این امر باعث می شود فرآیند احتراق بسیار کارآمدتر با دمای بسیار بالا بوده و در نتیجه ترکیب گرمای جدید از سوخت و گرمای منعکس شده انجام شود. در واقع درجه ای از عایق را برای بدنه شومینه و سایر عناصر ارائه می دهد که می تواند در قیمت آجر نسوز شومینه نیز موثر باشد.

آجر نسوز شومینه

قیمت آجر نسوز شومینه

درک اینکه با گذشت زمان آجر نسوز شومینه به دلیل گرمای بیش از حدی که در هر بار استفاده از اجاق گاز در معرض آن قرار می‌گیرند، می‌توانند ترک بخورند و فرسوده شوند، دشوار نیست. در نتیجه، ضمن آنکه بر هزینه و قیمت آجر نسوز شومینه موثر باشد، از سویی دیگر باید آجر نسوز آسیب دیده باید در اسرع وقت جایگزین شود تا از حداکثر راندمان اطمینان حاصل شود و حداکثر خروجی حرارت کنترل شده حفظ شود. ابعاد آجر نسوز شومینه که ترک خورده یا آسیب دیده است، ممکن است اجازه دهد گرما مستقیماً به بیرون نفوذ کند. این همچنین قسمت سردتر آجرهای نسوز را در معرض گرما قرار می دهد و می تواند باعث آسیب بیشتر شود.

جایگزینی

در حالی که برخی از آجرهای نسوز را می‌توان بی‌دردسر برداشت و جایگزین کرد، به همین دلیل ضروری است که آجرهای نسوز را تهیه کنید که به طور خاص برای نوع شومینه تولید می شوند. مهر و موم بین آجر نسوز شومینه باید محکم باشد زیرا آنها باید بتوانند گرما را منعکس کنند و در عین حال سطح بیرونی خنک‌تری را حفظ کنند.

متداول‌ترین ماده مورد استفاده برای آجرهای نسوز، ورمیکولیت است که در بازتاب گرما به داخل محفظه شومینه، بسیار خوب است و در عین حال لایه بیرونی خنک‌تری را حفظ می‌کند. می توانید برای تجهیز شومینه خود از آجر نسوز شومینه از شرکت آجر نسوز آریا یاری بگیرید.

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest

آخرین مطالب