آجر نسوز شومینه | قیمت ابعاد آجرنسوز برای شومینه

عملکرد آجر نسوز شومینه

آجر نسوز شومینه ، مناسب انواع شومینه های هیزم سوز یا چند سوختی  می باشد. اما هدف واقعی این گونه از آجرها چیست؟ چه کار می کنند؟ آیا آنها نیاز به تعویض دارند؟ برای آن که بتوانید بهترین قیمت ابعاد آجرنسوز برای شومینه را دریافت کنید، راهنمایی های لازم را از کارشناسان شرکت آجر نسوز آریا بخواهید.

عملکرد آجر نسوز شومینه

ویژگی اصلی انواع آجر نسوز شومینه این است که حتی تحت شدیدترین گرما، سطح بیرونی همیشه خنک می ماند. اگر به شومینه خود نگاهی بیندازید، خواهید دید که آجرهای نسوز برای پوشاندن قسمت داخلی آن استفاده می شود. اما این سؤال را ایجاد می کند، چرا شومینه ها به محافظت از آجر نسوز نیاز دارد؟

درک نحوه عملکرد این نوع از آجرها که باید از گرمای شدید ایجاد شده در داخل فضا محافظت نماید، ساده است. لازم است بدانید که نصب این نوع از آجر ها می تواند تأثیر قابل توجهی بر کارایی یک شومینه داشته باشد. همچنین می تواند باعث ایجاد دوام بیشتر در سایر عناصر شود.

عملکرد آجر نسوز شومینه

کاربرد آجرهای شومینه

یکی از دو کاربرد اصلی آجر نسوز، محافظت از لایه داخلی فضای شومینه است. این کار با قرار دادن ابعاد آجرنسوز شومینه در اطراف داخل محفظه آتش انجام می شود. آجرهای نسوز برای هر شومینه ممکن است از نظر اندازه متفاوت باشند تا اطمینان حاصل شود که مناسب است. این تضمین می کند که هیچ گرمایی نمی تواند فرار کند و روی فضای داخلی تأثیر بگذارد.

دومین کاربرد عمده آجر نسوز این است که اطمینان حاصل شود که تا حد ممکن گرما در داخل محفظه شومینه باقی می ماند. با پوشاندن فضای داخل با آجر های نسوز، گرما به درون منعکس می‌شود و تنها از طریق خروجی در بالا اجازه خروج می‌دهد. این امر باعث می شود فرآیند احتراق بسیار کارآمدتر با دمای بسیار بالا بوده و در نتیجه ترکیب گرمای جدید از سوخت و گرمای منعکس شده انجام شود. در واقع درجه ای از عایق را برای بدنه شومینه و سایر عناصر ارائه می دهد که می تواند در قیمت ابعاد آجرنسوز برای شومینه نیز موثر باشد.

قیمت ابعاد آجرنسوز برای شومینه

جایگزینی آجر نسوز شومینه

در حالی که برخی از آجرهای نسوز را می‌توان بی‌ دردسر برداشت و جایگزین کرد، به همین دلیل ضروری است که آجرهایی را تهیه کنید که به طور خاص برای نوع شومینه تولید می شوند. ضمن آنکه مهر و موم بین آجرها در شومینه باید محکم باشد زیرا آنها باید بتوانند گرما را منعکس کنند و در عین حال سطح بیرونی خنک‌تری را حفظ کنند.

متداول‌ترین ماده مورد استفاده برای آجرهای نسوز، ورمیکولیت است که در بازتاب گرما به داخل محفظه شومینه، بسیار خوب است و در عین حال لایه بیرونی خنک‌تری را حفظ می‌کند. 

قیمت ابعاد آجرنسوز برای شومینه

درک اینکه با گذشت زمان آجر نسوز شومینه به دلیل گرمای بیش از حدی که در هر بار استفاده از اجاق گاز در معرض آن قرار می‌گیرند، می‌توانند ترک بخورند و فرسوده شوند، دشوار نیست. این فرآیند،بر هزینه و قیمت آجرهاتاثیرگذار است.

 از سویی دیگر باید آجر نسوز آسیب دیده در اسرع وقت جایگزین شود تا از حداکثر راندمان اطمینان حاصل شود و حداکثر خروجی حرارت کنترل شده حفظ شود. آجری که ترک خورده یا آسیب دیده است، ممکن است اجازه دهد گرما مستقیماً به بیرون نفوذ کند.

این همچنین قسمت سردتر آجرهای نسوز را در معرض گرما قرار می دهد و می تواند باعث آسیب بیشتر شود. می توانید برای تجهیز شومینه خود، از شرکت آجر نسوز آریا ، محصول مورد نیاز را تهیه کنید. در اینجا قیمت ابعاد آجر نسوز برای شومینه را دریافت خواهید کرد.

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest

آخرین مطالب